____________________
menu

Як зробити літо корисним?

       З настанням літа турбот менше лише у дітей – у батьків їх тільки додається. Ці місяці відпочинку треба якось організувати.

Весь навчальний рік наші діти трудяться і це не може не позначитися на здоров`ї. 

      Перше, що можуть і повинні зробити батьки влітку, – постаратися зміцнити здоров`я дитини. Адже від того, як дитина відпочине, набереться сил за літо, багато в чому залежить її працездатність і успішність в навчанні. Поради тут традиційні, але часом в суєті ми забуваємо про найпростіше.

     1. Організовуйте літо

      Складіть план на все літо: наприклад, на три тижні поїдеш в гості до бабусі, потім поїдемо на море, місяць поживемо на дачі тощо. Немає значення, які саме пункти плану будуть включені в нього, важливо, щоб канікули були будь-яким чином організовані. Багато сімей складають такі плани спільно з сім`ями друзів. Навіть маленькі діти готують за до запланованих поїздок, чекають на них, фантазують.

    2. Комп`ютер і телевізор – у відставку

     Звичайно, здорово, якщо є можливість поїхати з дитиною в будинок відпочинку або санаторій,. Але якщо все ж таки частину літа їй доведеться провести удома, треба продумати, чим вона буде зайнята, як краще розпланувати час. Треба постаратися всіма силами відвернути її від сидіння перед телевізором або комп`ютером. Хай грає в рухомі ігри на повітрі, грає на вулиці, малює – та хіба мало захоплюючих речей можна придумати.

Пам`ятайте, що найбільш утомливі для дітей комп`ютерні ігри, розраховані на швидкість реакції: “стрілялки”, “бродилки”, “доганялки”.

Якщо вдень дитина сидить удома, старайтеся увечері і у вихідні дні разом якомога більше часу проводити на вулиці – грайте у футбол, катайтеся на велосипеді, роликах, ходіть купатися. Літні вечори довгі, домашнє господарство почекає: здоров`я дітей дорожче.

    3. Літо без небезпеки

     На канікули необхідно поклопотатися і про безпеку дитини. Пам`ятайте, що на канікули значно збільшується ризик не тільки вуличного, але і побутового травматизму.

Перевірте дитяче спортивне спорядження: самокат, велосипед, тощо – все повинно бути справне. Переконайтеся, що все гаразд і з екіпіровкою для цих занять – вона повинна бути зручною і безпечною.

    4. “Притиск” дня

     Найгостріше питання канікул – режим дня. Раннє вставання, звичайно, набридає за навчальний рік, і влітку багато дітей сплять мало не до обіду і надто пізно лягають. А це не найздоровіші звички. Прагніть все ж таки зберігати більш-менш звичним режим. Це, звичайно, не означає, що недопустимі якісь відхилення від режиму, але вони повинні бути розумними.

Дослідження показують, що більшість дітей протягом навчального року недосипають. В результаті розвиваються неврози, наростає стомлення. Тому на канікули ця важлива для організму, що росте, біологічна потреба повинна задовольнятися повністю: маленькі діти повинні спати близько 10 годин.

    5. Загартування

     Літній період особливо сприятливий для початку загартування дитячого організму , як у повсякденному житті, так і спеціально організованого ( повітряні, сонячні ванни, водні процедури, дозований біг, ходіння босоніж тощо). Повітряні ванни приймаються при температурі повітря + 21 С до + 15 С до 30 хвилин влітку. Коли дуже тепло діти можуть бавитися весь день у самих трусиках та легеньких маєчках. Завдяки сонячним променям від під шкірою відкладається вітамін «Д», що оберігає малюків від хвороб.

     Водні процедури ( обливання, купання) очищують шкіру від бруду, поліпшують кровообіг у судинах. Повітря лісів , садів або міських парків насичене особливими речовинами – фітонцидами, що збагачують кров киснем. Сонце, повітря, вода – то все надійні засоби , котрі, як-то кажуть : «завжди під рукою».

     В процесі загартування ними підвищується стійкість дитячого організму до змін у навколишньому середовищі, тренується реакція на перепади температури. Загартування поліпшує обмін речовин, благотворно позначається на роботі дихальної, серцево – судинної систем, підвищує м’язів тонус. Крім того, воно підвищує провідність у нервових клітинах, що , в свою чергу, сприяє поліпшенню умов для розвитку мислення.

Оздоровлений та загартований організм легше переносить фізичні і розумові навантаження.

    Добре проведене літо — запорука доброго здоров’я, високої працездатності та відмінного настрою.