Питання щодо плати за харчування дітей у дошкільних нав­чальних закладах регламентовані статтею 35 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628-Ш (із змінами, далі — Закон № 2628), постановою Кабінету Міністрів України «Про невід­кладні питання діяльності дошкільних та інтернатних навчальних закладів» від 26 серпня 2002 р. № 1243 (із змінами) та Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, за­твердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21 лис­топада 2002 р. № 667 (із змінами, далі — Порядок № 667).

Відповідно до пункту 5 статті 35 Закону № 2628 батьки або осо­би, які їх замінюють, вносять плату за харчування дітей у державно­му та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50% від вартості харчування на день.

У пункті 2.2 Порядку № 667 визначено, що розмір плати за харчу­вання дітей за поданням дошкільного навчального закладу встанов­люють місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самовря­дування або підприємства, організації та установи, які перебувають у державній (комунальній) формі власності і мають у своєму підпо­рядкуванні дошкільні навчальні заклади, один раз на рік з урахуван­ням матеріального стану сім'ї та режиму роботи закладу. Вони можуть установлювати додаткові пільги щодо батьківської плати за харчу­вання дітей у дошкільних навчальних закладах за рахунок коштів від­повідних місцевих бюджетів, підприємств, організацій, установ.

Харчування для дітей пільгових категорій, а саме

- дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;

- дітей, які мають статус потерпілих  в наслідок аварії на ЧАЕС;

- дітей-інвалідів;

- дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

- дітей  батьки або особи , які їх замінюють у сім’ях , у яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), який щороку встановлюється законом про Державний бюджет України;

- дітей, батьки яких є учасниками антитерористичної операції (операції об’єднаних сил).

Звертаємо увагу, що з 01.09.2020 до пільгового контингенту додається ще одна категорія:

- дітей,з числа внутрішньо переміщених осіб.

Перелік необхідних документів для забезпечення пільгового харчування:

Діти ЧАЕС (харчування безкоштовне)

1. Ксерокопія дитячого посвідчення ЧАЕС – 2 шт.

2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

3. Ксерокопія посвідчення батьків ЧАЕС – 2 шт.

4. Ксерокопія паспортів батьків – 2 шт.

5. Довідка форма № 3 – довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

6. Заява одного з батьків.

Діти-сироти (харчування безкоштовне)

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

2. Ксерокопія рішення виконкому про призначення піклування – 2 шт.

3. Заява опікуна

4. Довідка форма №3 – довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

Діти з малозабезпечених сімей (харчування безкоштовне)

1. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

2. Довідка форма №3  - довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

3. Копія довідка про отримання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям (оригінал + копія) (довідка має строки дії)

4. Заява одного з батьків

Діти-інваліди (харчування безкоштовне)

1. Копія посвідчення дитини-інваліда – 2 шт. (довідка має строки дії)

2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

3. Довідка форма № 3 – довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

4. Заява одного з батьків.

Діти воїнів ООС 9 (харчування безкоштовне)

1. Довідка про участь в бойових діях в зоні АТО 9 оригінал + копія)

2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

3. Довідка форма №3 – довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

4. Заява одного з батьків.

Діти з багатодітних сімей (троє і більше дітей віком до 18 років) (оплата за харчування 30 %)

1. Ксерокопія посвідчення багатодітної сімї – 2 шт.

2. Ксерокопія свідоцтва про народження дитини – 2 шт.

3. Довідка форма № 3 – довідка про склад сім’ї (оригінал + ксерокопія)

4. Заява одного з батьків)

5. Довідка з ВНЗ (вищого навчального закладу), якщо вже є 18 років одній дитині (оригінал + копія)