Акція "16 днів проти гендерного насильства" (правовий тиждень)

Із метою привернення уваги учасників навчально – виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення, щорічно у нашому дошкільному закладі проводяться різноманітні заходи у рамках акції «16 днів проти насилля». Під час проведення акції практичним психологом, Пархоменко Анастасією Вікторівною, здійснено ряд заходів із вихованцями, батьками та педагогічним колективом закладу, а саме: поповнення групових куточків інформацією з проблеми «Профілактика гендерного насильства та жорстокого поводження з дітьми » та Нормативно-правова база соціальної підтримки та захисту ВІЛ інфікованих (буклети на тему: «Доросла розмова про ВІЛ/СНІД», «Дитинство без насилля», «Каталог дій, що розцінюються як насильство по відношенню до дітей», «Захистимо кожну дитину!», «Гендерна рівність»). Організовано виставку методичної та довідкової літератури на допомогу педагогам і батькам щодо правового виховання дошкільників та попередження жорстокого поводження з дітьми. А також проведені консультації для педагогів та батьків на тему: «Психологічний аспект жорстокого поводження з дітьми у сім’ї» та «Насилля як вид неправильного виховання», «Організація психологічної допомоги та догляду за ВІЛ-інфікованими дітьми у дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладах», «Догляд і підтримка дітей із ВІЛ-інфекцією. Психологічний аспект»; тренінг для вихователів на тему: «Попередження насильства, жорстокості у родині та дошкільному закладі, профілактика суїциду»

Розвивальні заняття для дітей молодшого («Захистіть курча від зла, бо воно дитина ще мала», мета: ознайомити із правами дитини на сім'ю, розвивати уважність, пам’ять, мислення; виховувати почуття гідності),

середнього («Права дитини», мета ознайомити дошкільників з основними правами дитини, гарантованими Декларацією прав дитини)

та старшого дошкільного віку («Права дитини будемо вчити, щоб дитину захистити», мата: ознайомити з правами дитини, забезпечувати психологічний комфорт і налаштувати дітей на позитивний настрій).

Проведені заходи, сприяли вихованню в учасників акції людяності, відповідальності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини, свідомого ставлення до своїх прав та обов’язків, а також шанобливе ставлення до людей (дітей) хворих на ВІЛ та людей (дітей) з обмеженими можливостями.

Пам’ятайте! Потрібно бути уважними до людей та особливо дітей, які вас оточують, та не залишати їх у біді.

Переглядів: 414 | Додав: sad9 | Рейтинг: 0.0/0